top of page
Keresés

A munkahelyi frusztráció kezelése vezetőként. A megoldás nem ott van, ahol eddig kerested.

Én csoportvezetőként gyakran tűnődtem azon, hogy a csapatom viselkedése, mennyire szól rólam. Sokszor teljesen feleslegesen vettem magamra olyan viselkedési formákat, amik a másik emberről szóltak, ahelyett, hogy arra fókuszáltam volna, hogyan reagáljak.


Nézzünk meg néhány tipikus ütköző pontot egy főnök-beosztott viszonyban, egy nem tipikus nézőpontból.A következő helyzetek nem rólad szólnak, de megszólítanak benned valamit. Neked ezzel a valamivel kell foglalkoznod, nem a másik emberrel.


  • Ha mindent kontroll alatt akar tartani a főnököd az nem rólad szól, de ha azt érzed emiatt, hogy nem vagy elég jó, az rólad szól.

  • Ha nem kapsz pozitív visszajelzést, az nem rólad szól, de ha emiatt csak még jobban tepersz és mindenáron bizonyítani szeretnél, az rólad szól.

  • Ha nem küldi el határidőre az egyik embered, amit kértél, az nem rólad szól, de ha nem tudod hogyan kezeld és hagyod, hogy ebből szokás legyen, az rólad szól.

  • Ha kiadsz egy feladatot és nem szól a másik, ha elakadt, az nem rólad szól, de ha nem tudsz delegálni, mert úgy érzed, hogy csak te tudod jól elvégezni a feladatot, az rólad szól.

  • Ha elvárják tőled a túlórát és hívogatnak vagy írogatnak a kollégáid munkaidőn túl, az nem rólad szól, de ha nem tudsz nemet mondani és határokat állítani, az rólad szól.


Nincs tökéletes vezető-beosztott kapcsolat. A munkahelyi frusztráció kezelése vezetőként mindenki számára kihívás. Vállalkozóból vagy szakemberből lett vezetőként tapasztalatból tudom, hogy úgy érezheted, hogy a sikerességed a kiválasztott emberen múlik, de a megfelelő embert egy pozícióra nem megtalálod, hanem te alakítod.



Frusztrált vezető a munkahelyen


Önreflexióval, tudatossággal, visszajelzésekkel és nyílt kommunikációval formálod a másikat és a kapcsolatot közöttetek, ami eredményeként azt érezhetitek, hogy jól megy a közös munka. Ebben mindketten nyakig benne vagytok, de annak érdekében, hogy ne menedzseld félre a másikat, tudnod kell, hogy mi az, ami nem rólad szól és nem kell rajta fennakadnod, és mi az, amivel pedig igenis dolgod van.


Ha jó helyre teszed a fókuszod, felismered a saját gyenge pontjaid és fejleszted magad, akkor több célt tudsz elérni és sokkal könnyebben, mint ahogy most gondolnád. Hiszen nem pazarolsz el feleslegesen energiát arra, hogy a másik viselkedésén pörögj, nem csinálsz ego harcot egy problémából, hanem nyugodt tudsz maradni. Csakis ebben az állapotban fogod meglátni a megoldást és a fejlődési lehetőségeidet.


De mit kezdj azzal, ami rólad szól? A folytatásból ezt is megtudod. 😉






 
 
 

Comments


bottom of page